Aktualności

Wyjątkowy jubileusz 100 urodzin

Pan Kazimierz Janczewski obchodził 100 rocznicę urodzin. Dzień ten spędził w gronie najbliższej rodziny oraz zaproszonych gości. Z tej okazji Prezydent miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz złożył Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia.

Pan Kazimierz jest jednym z najstarszych mieszkańców naszego miasta. Urodził się 4 marca 1918 roku w miejscowości Bielow. Dzieciństwo i młodość spędził we wsi Jedwabne w okolicach Łomży.

Do Ełku przyjechał po II wojnie światowej jako jeden z pierwszych mieszkańców. Całe swoje życie związał z naszym miastem, pracował jako kierowca: najpierw w pogotowiu ratunkowym, potem w PKS jeździł autobusami, następnie jeździł samochodami ciężarowymi. Wspólnie z żoną wychował troje dzieci. W wolnych chwilach udzielał się w centrum kultury i  śpiewał w chórze.

Dzisiejszy Jubileusz to niecodzienna i doniosła chwila nie tylko dla Pana Kazimierza, ale również dla rodziny i przyjaciół. Podczas urodzin gościom zaprezentowano księgę pamiątkową solenizanta.   A w niej piękny herb rodowy i drzewo genealogiczne rodziny Janczewskich oraz rodzinne fotografie.

Z okazji Jubileuszu Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wraz z Sekretarzem Miasta i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marcinem Radziłowiczem złożyli Panu Kazimierzowi najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pogody ducha oraz miłości i troski ze strony rodziny i przyjaciół.