Ełczanki i Ełczanie...
Dziękuję!
Tomasz ANDRUKIEWICZ

Z sercem dla Ełku...
#rozwaga
#energia
#doświadczenie

Pasje

Pływanie – dużo i długo. Udało mi się wystartować i ukończyć jedną z edycji maratonów na Jez. Selmęt Wielki. W naszym Parku Wodnym na basenie sportowym najbardziej lubię pokonywać toń wodną kraulem.

Narty – jazda na nartach daje poczucie wolności, satysfakcję, wycisk oraz hartuje organizm. Z chęcią jeżdżę na podsuwalskich stokach w Szelmencie, na Pięknej Górze w Gołdapi, a zimą obowiązkowo odwiedzam Alpy we Włoszech lub Austrii; słowackie Tatry.

Rolki – są rewelacyjnym sposobem na „oczyszczenie” z codziennych problemów. Trzygodzinna jazda jest samą przyjemnością. Powstające ścieżki rowerowe z kostki bezfazowej oraz tor rolkowy sprzyjają rozwijaniu tej dyscypliny rekreacyjnej w Ełku.

Siatkówka – nie miałem warunków fizycznych, by ją uprawiać profesjonalnie, ale z grupką znajomych i przyjaciół zawsze z chęcią pogrywam. Z przyjemnością oglądam rozgrywki naszej Plus Ligi oraz Mistrzostwa Europy i Świata.

Historia – tę naukę polubiłem w podstawówce, w liceum dowiedziałem się, ze historia jest nauczycielką życia. To z historii zdałem maturę na piątkę. W wolnych chwilach czytuję powieści historyczne. Każdemu miłośnikowi historii polecam dzieła Pawła Jasienicy.

Uwielbiam również podróże: dalekie i bliskie, dzięki którym poznaję świat i odległe kultury. Wieczorami sięgam po książki. Cenię pisarstwo m.in. Ryszarda Kapuścińskiego, Jonathana Carrolla czy Pawła Jasienicy. Pod ręką zawsze mam „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina.

Film przenosi mnie w inny świat, stąd często odwiedzam kino. A pozytywne muzyczne wibracje wprawiają mnie zawsze w dobry nastrój. Jazz, soul, pop, rock, house, klasyka – te wszystkie gatunki muzyczne towarzyszą mi dyskretnie w czasie pracy. Często inspirują.

Najświeższe aktualności znajdziesz na moich kanałach społecznościowych