Ełczanki i Ełczanie...
Dziękuję!
Tomasz ANDRUKIEWICZ

Z sercem dla Ełku...
#rozwaga
#energia
#doświadczenie

Zmiana granic obwodów szkół podstawowych w Ełku

Na ostatniej sesji Rada Miasta zmieniła uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci oraz określenia granic obwodów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Ełk. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września 2015 r.

W roku szkolnym 2015/2016 – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej przy ul. Kolbego 11 – z racji na ograniczoność bazy lokalowej – nie będzie w stanie przyjąć wszystkich dzieci z obwodu szkoły, objętych obowiązkiem przedszkolnym i szkolnym. Dotyczy to również kolejnych „przychodzących” roczników.

Na terenie os. Jeziorna, w kierunku szpitala, przewidziano tereny pod zabudowę mieszkaniową, co wskazuje na rozwojowy charakter tej części osiedla. Już w roku szkolnym 2015/2016 liczba oddziałów kl. I w SP nr 5 zwiększy się o 2 i w latach następnych tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. W związku z tym istnieje potrzeba dokonania zmiany granic obecnych obwodów:

  • Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Kolbego 11
  • Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Kilińskiego 48.

 Na czym polega zmiana:

Zmniejszenie dotychczasowego obwodu SP nr 5 poprzez wyłączenie niektórych ulic z os. Jeziorna i włączenie ich do obwodu SP nr 7, tj. poczynając od wysokości ul. Jeziornej i dalej w kierunku SP nr 7 – pozostałych ulic.

Od 1 września 2015 r. – SP nr 7 będzie szkołą obwodową (rejonową) dla uczniów zamieszkałych dotychczas przy ul.: Jeziornej, Jana Pawła II od nr 1-14, ks. Jerzego Popiełuszki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Mariampolskiej, Robotniczej i ul. Grajewskiej (os. Szyba).

Proponowane zmiany dotyczyłby uczniów, którzy dotychczas nie podjęli nauki w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku.

Zmiany obwodu SP nr 5 (zmniejszenie obwodu) oraz SP nr 7 (zwiększenie obwodu) determinują następujące przesłanki:

  • prognoza demograficzna (tendencja wzrostowa liczby uczniów),
  • tereny przewidziane pod zabudowę mieszkaniową na os. Jeziorna (w kierunku szpitala),
  • brak miejsc w przedszkolach i żłobku,
  • możliwość skrócenia dnia pracy szkół,
  • zmiana przepisów oświatowych (m.in.: obniżenie wieku szkolnego, ustalenie maksymalnej liczby uczniów w oddziale na etapie edukacji wczesnoszkolnej, od 2015 r. uprawnienie dzieci 4-letnich do objęcia edukacją przedszkolną, od 2017 r. objęcie edukacją przedszkolną dzieci 3-letnich) – w konsekwencji zmiany w strukturze organizacyjnej placówek poprzez zwiększenie liczby oddziałów przedszkolnych i szkolnych.

Najświeższe aktualności znajdziesz na moich kanałach społecznościowych