Aktualności

Sala Seniora już otwarta!

2 lipca w Ełckim Centrum Kultury została otwarta Sala Seniora. Prezydent Tomasz Andrukiewicz oficjalnie przekazał do dyspozycji starszym mieszkańcom naszego miasta przestrzeń, w której będą mogli się integrować i samodzielnie organizować swój wolny czas.

Sala dedykowana aktywnym seniorom została wyposażona w aneks kuchenny, sofy oraz stoliki z krzesełkami. Jest to przestrzeń, w której starsi ełczanie będą mogli samodzielnie organizować swój wolny czas w ramach swoich potrzeb i oczekiwań.  Sala zostanie również wyposażona w dwa laptopy podłączone do Internetu.

W terminie 1 – 4 lipca w ramach projektu w  ECK odbywa się obóz integracyjny dla seniorów z Ełku i Kowna. Uczestniczy w nim 16 osób. Tematyka zajęć obejmuje m.in. zajęcia z reperkusji ciała, nordic walking, boccia oraz warsztaty ceramiczne.

Więcej o projekcie pn. „Nowocześni seniorzy – współpraca na rzecz aktywnej dojrzałości”

W ramach tego projektu powstanie także „latający klub seniora w Ełku i Kownie – mobilna przestrzeń seniora”. Będzie to przenośny namiot, w którym seniorzy będą mogli uczyć się obsługi komputera pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ze względu na potrzebę dotarcia do jak największej liczby seniorów, namiot będzie rozstawiany w różnych częściach Ełku i Kowna.

Partnerem jest Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Seniorów z Kowna.

Projekt skierowany jest do seniorów obu miast.

Łączna wartość przedsięwzięcia to 36 29,58 euro (ponad 158 tys. zł), w tym dofinansowanie to 30 965,14 euro (85%), ok. 136 tys. zł