Aktualności

Powstają nowe firmy w strefie ekonomicznej na obszarze Techno-Parku

Kolejne inwestycje w strefie ekonomicznej na obszarze Parku Naukowo – Technologicznego realizują trzy ełckie firmy: Vermiculite Poland, KOMA oraz Martex.

Na terenie ełckiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej aktualnie:
działa 36 firm w branżach m.in.: motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, budowlanej, metalowej, produkcji opakowań i tworzyw sztucznych, oświetleniowej, poligraficznej i papierniczej, a także meblarskiej, spożywczej i obróbki drewna, w których zatrudnienie znalazło już ponad 2600 osób

Tylko w ostatnich latach na terenie ełckiej podstrefy ekonomicznej swój biznes ulokowało aż dziewięć nowych firm działających w następujących branżach:
spożywcza, usługi budowlane, usługi transportowe i logistyczne technologie LED (oświetleniowe), obróbka wermikulitu, opakowania foliowe, obróbka metalu, usługi komunalne.

Natomiast pięciu z już działających przedsiębiorców zdecydowało się na reinwestycje rozbudowując swoje zakłady. Były to firmy działające w branżach:
produkcja opakowań, obróbka metalu, produkcja wyrobów z drutu oraz meblarstwo

Nowe inwestycje w obrębie Parku Naukowo – Technologicznego
Wśród firm, które realizowały bądź realizują nowe inwestycje trzy przedsiębiorstwa, zdecydowały się na zakup działek od miasta.

Działki mieszczące się na terenie ełckiej podstrefy ekonomicznej w obrębie Parku Naukowo – Technologicznego miasto sprzedało w latach 2016 – 2017.

Łączna powierzchnia gruntów wyniosła ponad 5,2 ha o łącznej wartości przetargowej ponad 2,9 mln zł. Firmy po otrzymaniu pozwoleń na budowę rozpoczęły realizację zaplanowanych inwestycji.

W Ełku są jeszcze tereny inwestycyjne
SSSE S.A., w Podstrefie Ełk oferuje do sprzedaży inwestorom krajowym i zagranicznym tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni 33,2541 ha, w dwóch kompleksach tj.:
1. Podstrefa Ełk
teren o łącznej pow. ok.17,4 ha będący własnością SSSE S.A

2. Podstrefa Ełk Park Naukowo-Technologiczny
teren o łącznej pow. ok. 15,9 ha będący własnością Gminy Miasta Ełk objęty preferencjami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Obszar ten jest przygotowany do szybkiego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego tj.: realizacji inwestycji produkcyjnych i usługowych – teren w pełni uzbrojony, posiadający aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.