Aktualności

Miasto Ełk pozyskało 9,6 mln zł z UE na budowę kładki rowerowej przez Jezioro Ełckie

W styczniu 2019 r. ruszy realizacja projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – II etap”. Na ten cel samorząd pozyskał aż 9,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Wkład własny Miasta Ełku do tego projektu wynosi 15%.

Projekt zakłada budowę kładki o długości 224 m, która ma przyczynić się do poprawy zrównoważonej mobilności mieszkańców Ełku i sąsiednich gmin, a tym samym zwiększyć liczbę osób korzystających z roweru.

W ramach tego samego projektu poprawiony zostanie komfort korzystania z autobusów MZK. Zainstalowane zostaną na przystankach tablice wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej, która na bieżąco wskazuje opóźnienia, przyspieszenia, zmiany rozkładu jazdy, odwołania kursu i inne informacje niezbędne dla pasażerów.

Zamontowany zostanie również system sygnalizacji wzbudzanej dla nadania priorytetu transportowi publicznemu oraz dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulicy Wojska Polskiego z ul. Zamkową oraz ul. Armii Krajowej.