Rozwój gospodarczy
Budowę Techno-Parku, czyli Inkubatora Przedsiębiorczości i Nowych Technologii, gdzie powstaną specjalne miejsca do pracy (w tym także hale produkcyjne) dla ludzi młodych, kreatywnych wykorzystujących nowe technologie w produkcji i usługach.
Uzbrajanie terenów (budowa sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, deszczowych, elektrycznych, teleinformatycznych i dróg) pod inwestycje, np. w sąsiedztwie Strefy Ekonomicznej i obwodnicy miasta, gdzie ulokują się nowe firmy, dające miejsca pracy.
Wspomaganie budowy rurociągu gazu ziemnego i biogazu, dzięki czemu potanieje gaz w mieszkaniach, a przedsiębiorcy uzyskają dostęp do nowego, taniego źródła energii w produkcji.
Pomoc w procesie inwestycyjnym i budowie nowoczesnych galerii handlowych, które stworzą blisko 1000 miejsc pracy, przy jednoczesnej ochronie interesów lokalnych przedsiębiorców.
Podjęcie działań zmierzających do utworzenia w okolicach Ełku lądowiska dla awionetek biznesowych i turystycznych.
Podjęcie działań zmierzających do powiększenia powierzchni miasta Ełku w uzgodnieniu z różnymi podmiotami i instytucjami.
Wsparcie promocji i wspólnych działań ze Strefą Ekonomiczną w celu pozyskania nowych inwestorów, tworzących w Ełku przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe.
Pomoc przedsiębiorcom w tworzeniu nowych miejsc pracy – wdrażanie przyjaznego systemu podatków i opłat lokalnych.
Obniżenie podatku od środków transportu w celu ożywienia lokalnej branży transportowej i zachęcenia przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności transportowej w Ełku.
Zawieranie partnerstw publiczno-prywatnych w celu realizacji inwestycji służących mieszkańcom i przedsiębiorcom.
Konsultowanie najważniejszych decyzji dotyczących sfery biznesu (podatki i opłaty lokalne, najważniejsze inwestycje miejskie) z przedstawicielami przedsiębiorców różnych branż.
Realizację projektów szkoleniowych dla przedsiębiorców, współfinansowanych z Unii Europejskiej.